Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 382LX392M200N082
382LX392M200N082
382LX392M200N082 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 200V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.35 A @ 120 Hz
auf Bestellung 42 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 382LX392M200N082 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 200V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.35 A @ 120 Hz.