Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 382LX472M200N082
382LX472M200N082
382LX472M200N082 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.38 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.73 A @ 20 kHz
auf Bestellung 104 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 382LX472M200N082 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.38 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.73 A @ 20 kHz.