Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 382LX563M035N082
382LX563M035N082
382LX563M035N082 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 56000UF 20% 35V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Capacitance: 56000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.9 A @ 20 kHz
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 382LX563M035N082 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 56000UF 20% 35V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Capacitance: 56000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.9 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 56mF; ±20%; 3000h; -40÷85°C
Mounting: SNAP-IN
Tolerance: ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Service life: 3000h
Operating temperature: -40...85°C
Capacitance: 56mF