Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 382LX683M025N062
382LX683M025N062
382LX683M025N062 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 68000UF 20% 25V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 68000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.25 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.8 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 382LX683M025N062 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 68000UF 20% 25V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 68000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.25 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.8 A @ 20 kHz.