Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 383LL702M100N062
383LL702M100N062 Cornell Dubilier Knowles
381LL.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 7000UF 20% 100V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 37mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 7000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.99 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.78 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 383LL702M100N062 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 7000UF 20% 100V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 37mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 7000 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.99 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.78 A @ 20 kHz.