Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 383LL842M080N052
383LL842M080N052 Cornell Dubilier Knowles
381LL.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 8.4UF 20% 80V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 46mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 8.4 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.86 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.2 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 383LL842M080N052 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 8.4UF 20% 80V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 46mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 8.4 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.86 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.2 A @ 20 kHz.