Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 383LX104M025B062V
383LX104M025B062V
383LX104M025B062V Cornell Dubilier Knowles
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100000UF 20% 25V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Capacitance: 100000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.02 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.52 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 383LX104M025B062V Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100000UF 20% 25V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead, Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Capacitance: 100000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.02 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.52 A @ 20 kHz.