Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 383LX124M016N082
383LX124M016N082
383LX124M016N082 Cornell Dubilier Knowles
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 120000UF 20% 16V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.8 A @ 120 Hz
auf Bestellung 116 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 383LX124M016N082 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 120000UF 20% 16V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 120000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.8 A @ 120 Hz.