Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 383LX153M080B062VS
383LX153M080B062VS
383LX153M080B062VS Cornell Dubilier Knowles
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 80V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 28mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.65 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.65 A @ 20 kHz
auf Bestellung 104 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 383LX153M080B062VS Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 80V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead, Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 28mOhm, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.65 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.65 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 383LX153M080B062VS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
383LX153M080B062VS Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 15000UF 80V