Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 383LX183M100B092VS
383LX183M100B092VS
383LX183M100B092VS Cornell Dubilier Knowles
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 18000UF 20% 100V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.701" (94.00mm)
Capacitance: 18000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.64 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.94 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 383LX183M100B092VS Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 18000UF 20% 100V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead, Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.701" (94.00mm), Capacitance: 18000 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.64 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.94 A @ 20 kHz.