Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 383LX273M063N082
383LX273M063N082
383LX273M063N082 Cornell Dubilier Knowles
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 27000UF 20% 63V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Capacitance: 27000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.6 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 383LX273M063N082 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 27000UF 20% 63V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Capacitance: 27000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.6 A @ 20 kHz.