Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 383LX332M250N082
383LX332M250N082
383LX332M250N082 Cornell Dubilier Knowles
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 250V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.86 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.8 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 383LX332M250N082 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 250V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.86 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.8 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 383LX332M250N082
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
383LX332M250N082 383LX332M250N082 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0012506069_1-2540070.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 3300uF 250V 20%