Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 383LX332M250N082V
383LX332M250N082V
383LX332M250N082V Cornell Dubilier Knowles
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 250V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Capacitance: 3.3 mF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.86 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.86 A @ 20 kHz
auf Bestellung 77 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 383LX332M250N082V Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 250V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Capacitance: 3.3 mF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.86 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.86 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 383LX332M250N082V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
383LX332M250N082V Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 3300UF 250V