Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 383LX333M050B052VS
383LX333M050B052VS
383LX333M050B052VS Cornell Dubilier - CDE
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 33000uF 50V 20% High Capacitance
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 383LX333M050B052VS Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 50V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead, Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 33000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.75 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.91 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
383LX333M050B052VS 383LX333M050B052VS Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381-383.pdf Description: CAP ALUM 33000UF 20% 50V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 33000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.75 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.91 A @ 20 kHz