Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 383LX682M100N052
383LX682M100N052
383LX682M100N052 Cornell Dubilier Knowles
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 100V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 37mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.3 A @ 20 kHz
auf Bestellung 135 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 383LX682M100N052 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 100V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 37mOhm, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.3 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 383LX682M100N052
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
383LX682M100N052 383LX682M100N052 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 100V 20%