38GXZSJ40E
38GXZSJ40E Eaton - Bussmann Electrical Division
skuPage.38GXZSJ40E.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 38KV 40E DIN FUSE
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 3.465" Dia x 28.307" L (88.00mm x 719.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: CE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 65kA
Current Rating (Amps): 40 A
Voltage Rating - AC: 38 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 38GXZSJ40E Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 38KV 40E DIN FUSE, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 3.465" Dia x 28.307" L (88.00mm x 719.00mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: CE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 65kA, Current Rating (Amps): 40 A, Voltage Rating - AC: 38 kV.
Weitere Produktangebote 38GXZSJ40E
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
38GXZSJ40E 38GXZSJ40E Hersteller : Bussmann / Eaton bus-ele-ds-10638-mv-fuses-din-e-rated-5-5-38-kv-1388678.pdf Specialty Fuses 38kV 40A DIN E-Rated Med Voltage