397LMX400M2EE
397LMX400M2EE Cornell Dubilier Knowles
LMX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.0048Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.499 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 397LMX400M2EE Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.0048Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.499 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 397LMX400M2EE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
397LMX400M2EE 397LMX400M2EE Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LMX.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 390uF 400V 20% tol. ELECTROLYTIC