Produkte > SIEMENS > 3RA21200KA230AK6
3RA21200KA230AK6
3RA21200KA230AK6 Siemens
181ed00d5b254aaaa51f8da26edaa97028a9afe0.pdf
Hersteller: Siemens
Description: STARTER DOL S0 0.9-1.25A 120VAC
Packaging: Box
Mounting Type: DIN Rail
Current - Output: 1.1A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 120VAC
Voltage - Load: 690V
Control / Drive Type: Motor Starter
Wattage - Load: 372.85 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA21200KA230AK6 Siemens
Description: STARTER DOL S0 0.9-1.25A 120VAC, Packaging: Box, Mounting Type: DIN Rail, Current - Output: 1.1A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 120VAC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Wattage - Load: 372.85 W.