Produkte > SIEMENS > 3RA21201DD230AK6
3RA21201DD230AK6
3RA21201DD230AK6 Siemens
8e312d7b7fa2108a51e288336964cf4a205f34bb.pdf
Hersteller: Siemens
Description: STARTER DOL FB S0 2.2-3.2A 120VA
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Output: 2.7A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 120VAC
Voltage - Load: 690V
Control / Drive Type: Motor Starter
Wattage - Load: 1490 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA21201DD230AK6 Siemens
Description: STARTER DOL FB S0 2.2-3.2A 120VA, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Output: 2.7A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 120VAC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Wattage - Load: 1490 W.