Produkte > SIEMENS > 3RA21201EA230AK6
3RA21201EA230AK6
3RA21201EA230AK6 Siemens
84dcf233886242587fbdea21c00095fa25d51977.pdf
Hersteller: Siemens
Description: STARTER DOL S0 2.8-4A 120VAC SCR
Packaging: Box
Mounting Type: DIN Rail
Current - Output: 3.6A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 120VAC
Voltage - Load: 690V
Control / Drive Type: Motor Starter
Wattage - Load: 2240 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA21201EA230AK6 Siemens
Description: STARTER DOL S0 2.8-4A 120VAC SCR, Packaging: Box, Mounting Type: DIN Rail, Current - Output: 3.6A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 120VAC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Wattage - Load: 2240 W.