Produkte > SIEMENS > 3RA21201FA240AK6
3RA21201FA240AK6
3RA21201FA240AK6 Siemens
f5ca501e256a0bded1e52ec61db07e69593593a0.pdf
Hersteller: Siemens
Description: COMBINATION STARTER_3RA21_S0_3.5
Packaging: Box
Mounting Type: DIN Rail
Current - Output: 3.6A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 120VAC
Voltage - Load: 690V
Control / Drive Type: Motor Starter
Part Status: Active
Wattage - Load: 2240 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA21201FA240AK6 Siemens
Description: COMBINATION STARTER_3RA21_S0_3.5, Packaging: Box, Mounting Type: DIN Rail, Current - Output: 3.6A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 120VAC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Part Status: Active, Wattage - Load: 2240 W.