Produkte > SIEMENS > 3RA21201KD240AP6
3RA21201KD240AP6
3RA21201KD240AP6 Siemens
c6ae35ac2665a584a01f5c5c5cdbaf681321888a.pdf
Hersteller: Siemens
Description: STARTER DOL FB S0 9-12.5A 240VAC
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Output: 11.5A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 240VAC
Voltage - Load: 690V
Control / Drive Type: Motor Starter
Part Status: Active
Wattage - Load: 7460 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RA21201KD240AP6 Siemens
Description: STARTER DOL FB S0 9-12.5A 240VAC, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Output: 11.5A, Type: Module, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 240VAC, Voltage - Load: 690V, Number of Motors: 1, Motor Type: AC Motor, Control / Drive Type: Motor Starter, Part Status: Active, Wattage - Load: 7460 W.
Weitere Produktangebote 3RA21201KD240AP6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RA21201KD240AP6 3RA21201KD240AP6 Hersteller : Siemens 3RA21201KD240AP6_datasheet_en-3248422.pdf Motor Drives STARTER DOL FB S0 9-12.5A 240VAC SCREW