Produkte > SIEMENS > 3RA61201EP32
3RA61201EP32
3RA61201EP32 Siemens
18f273f99d5404e9447b4a1d6efb90c6041663e3.pdf
Hersteller: Siemens
Description: DOL COMPACT STARTER 110-240V 8-3
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Output: 32A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 110 ~ 240VAC/DC
Voltage - Load: 690V
Number of Motors: 1
Motor Type: AC Motor
Control / Drive Type: Motor Starter
Part Status: Active
Wattage - Load: 14914 W