Produkte > SIEMENS > 3RH21221AN60
3RH21221AN60
3RH21221AN60 Siemens
406812d0dca5b1c6cd44093511241710f05c3da1.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONT.RELAY,2NO+2NC,AC200V50/60HZ
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 200 ~ 220VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 690VAC - Max