Produkte > SIEMENS > 3RP25251AW30
3RP25251AW30
3RP25251AW30 Siemens
3RP25251AW30_datasheet_en-3250125.pdf
Hersteller: Siemens
Time Delay & Timing Relays T-REL, DELAY, 1CO, 12-240VAC/DC
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RP25251AW30 Siemens
Description: RELAY TIME DELAY 100HR 3A 250V, Packaging: Bulk, Delay Time: 0.05 Sec ~ 100 Hrs, Mounting Type: DIN Rail, Function: On-Delay, Circuit: SPDT (1 Form C), Termination Style: Screw Terminal, Voltage - Supply: 12 ~ 240VAC/DC, Contact Rating @ Voltage: 3A @ 250VAC, Relay Type: Mechanical Relay, Timing Adjustment Method: Screwdriver Slot, Timing Initiate Method: Input Voltage.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RP25251AW30 3RP25251AW30 Hersteller : Siemens dae8537d66cee3f4be38b9eddd2f269599ab4652.pdf Description: RELAY TIME DELAY 100HR 3A 250V
Mounting Type: DIN Rail
Function: On-Delay
Circuit: SPDT (1 Form C)
Termination Style: Screw Terminal
Voltage - Supply: 12 ~ 240VAC/DC
Contact Rating @ Voltage: 3A @ 250VAC