Produkte > SIEMENS > 3RT12656AB36
3RT12656AB36
3RT12656AB36 Siemens
a1e53cea5b8877b7caa2d790d9ca00938ba30f8d.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR VAC S10 265A 23-26V 3P
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 23 ~ 26VAC/DC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 265 A
Switching Voltage: 1000VAC - Max