Produkte > SIEMENS > 3RT12656AD36
3RT12656AD36
3RT12656AD36 Siemens
3aa4900c11c58296da53b081cc379f9262fc5461.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR VAC S10 265A 42-48V 3P
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 42 ~ 48VAC/DC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 265 A
Switching Voltage: 1000VAC - Max