Produkte > SIEMENS > 3RT12656AM36
3RT12656AM36
3RT12656AM36 Siemens
923d0dcf91aa29f1ec3e447a6fa0e28c8b0d1786.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR VAC S10 265A 200-220V
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 200 ~ 220VAC/DC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 265 A
Switching Voltage: 1000VAC - Max