Produkte > SIEMENS > 3RT12656AR36
3RT12656AR36
3RT12656AR36 Siemens
f2cd4ccdba1e9fc3a59e10e1b586c3b00c2b53f9.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR VAC S10 265A 440-480V
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 440 ~ 480VAC/DC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 265 A
Switching Voltage: 1000VAC - Max