Produkte > SIEMENS > 3RT12656AT36
3RT12656AT36
3RT12656AT36 Siemens
aa09e6c3e6cbd0902930ad212c18af2505190797.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR VAC S10 265A 575-600V
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 575 ~ 600VAC/DC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 265 A
Switching Voltage: 1000VAC - Max