Produkte > SIEMENS > 3RT12656NF36
3RT12656NF36
3RT12656NF36 Siemens
aa9acd4d9a98b1c33472acfcbee8e91643c4fd53.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR VAC S10 265A 96-127V 3
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 96 ~ 127VAC/DC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 265 A
Switching Voltage: 1000VAC - Max
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT12656NF36 Siemens
Description: CONTACTOR VAC S10 265A 96-127V 3, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 96 ~ 127VAC/DC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 265 A, Switching Voltage: 1000VAC - Max, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 3RT12656NF36
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT1265-6NF36 3RT1265-6NF36 Hersteller : Siemens aa9acd4d9a98b1c33472acfcbee8e91643c4fd53.pdf Description: CONTACTOR VAC S10 265A 96-127V 3
Coil Voltage: 96 ~ 127VAC/DC
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
3RT12656NF36 3RT12656NF36 Hersteller : Siemens 3RT12656NF36_datasheet_en.pdf Contactors - Electromechanical CONTACTOR VAC S10 265A 96-127V 3P BAR