Produkte > SIEMENS > 3RT20181AN61
3RT20181AN61
3RT20181AN61 Siemens
2adf0dbf85e4ea4e2645d66f8f057227b80d8846.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR S00 16A 200VAC 1NO SCR
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 220VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 187 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT20181AN61 Siemens
Description: CONTACTOR S00 16A 200VAC 1NO SCR, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 220VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 187 VAC.