Produkte > SIEMENS > 3RT20231AP00
3RT20231AP00
3RT20231AP00 Siemens
3RT20231AP00_datasheet_en.pdf
Hersteller: Siemens
Contactors - Electromechanical CONTACTOR S0 9A 230VAC 1NO/1NC SCRW
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT20231AP00 Siemens
Description: CONTACTOR S0 9A 230VAC 1NO/1NC S, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 230VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 9 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 184 VAC, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT2023-1AP00 Hersteller : Siemens Wireless Modules 3RT2023-1AP00
auf Bestellung 13 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
3RT20231AP00 3RT20231AP00 Hersteller : Siemens 3ebc75b05c21e20d0a2d9134401b95ceb1cc2ed6.pdf Description: CONTACTOR S0 9A 230VAC 1NO/1NC S
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 230VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 9 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 184 VAC