Produkte > SIEMENS > 3RT20241AU00
3RT20241AU00
3RT20241AU00 Siemens
a3c9ce18bdfd79389d4436f367ced0cf3fb4527b.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR S0 12A 240VAC 1NO/1NC
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 192 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT20241AU00 Siemens
Description: CONTACTOR S0 12A 240VAC 1NO/1NC, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 12 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 192 VAC.