Produkte > SIEMENS > 3RT20241AU20
3RT20241AU20
3RT20241AU20 Siemens
f2ac3ee3ee9601c3aa880fe9f1a353f3adda055a.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR S0 12A 240VAC 1NO/1NC
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 380VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 323 VAC
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT20241AU20 Siemens
Description: CONTACTOR S0 12A 240VAC 1NO/1NC, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 380VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 12 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 323 VAC, Part Status: Active.