Produkte > SIEMENS > 3RT20361AT600UA0
3RT20361AT600UA0
3RT20361AT600UA0 Siemens
49ad703c8e1266c1607ff821b73db323a9b72dea.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR.AC3:22KW 1NO+1NC 600 V
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 600VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 51 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 510 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT20361AT600UA0 Siemens
Description: CONTACTOR.AC3:22KW 1NO+1NC 600 V, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 600VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 51 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 510 VAC.