Produkte > SIEMENS > 3RT20461AC20
3RT20461AC20
3RT20461AC20 Siemens
DatasheetDownload?downloadUrl=teddatasheet%2F%3Fformat%3DPDF%26caller%3DMall%26mlfbs%3D3RT20461AC20%26language%3Den
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 95 A
Switching Voltage: 1000VAC - Max
Must Operate Voltage: 20.4 VAC