Produkte > SIEMENS > 3RT23162AP00
3RT23162AP00
3RT23162AP00 Siemens
064e448a9e9ea9bcca2aedbc9917ad6d1bb6f41b.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR RES S00 18A 230VAC 4NO
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 230VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Spring Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 18 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 195.5 VAC
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT23162AP00 Siemens
Description: CONTACTOR RES S00 18A 230VAC 4NO, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 230VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Spring Terminal, Contact Form: 4PST-NO (4 Form A), Contact Rating (Current): 18 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 195.5 VAC, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 3RT23162AP00
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT23162AP00 3RT23162AP00 Hersteller : Siemens 3RT23162AP00_datasheet_en-3289722.pdf Contactors - Electromechanical CONTACTOR RES S00 18A 230VAC 4NO SPRG