Produkte > SIEMENS > 3RT25351AK60
3RT25351AK60
3RT25351AK60 Siemens
21b7b18ea60a824c2662805f2c1c715a3bfa200b.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR S2 55A 4P 120VAC 1NO/1
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 96 VAC
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT25351AK60 Siemens
Description: CONTACTOR S2 55A 4P 120VAC 1NO/1, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B), Contact Rating (Current): 60 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 96 VAC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT25351AK60 3RT25351AK60 Hersteller : Siemens 3RT25351AK60_datasheet_en.pdf Contactors - Electromechanical CONTACTOR S2 55A 4P 120VAC 1NO/1NC