Produkte > SIEMENS > 3SE51120CH24
3SE51120CH24
3SE51120CH24 Siemens
e79034abb7c4de3130444c3d280d44e1d783a8d5.pdf
Hersteller: Siemens
Description: SWITCH LIMIT DPST 6A 125V
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: DPST-NO/NC
Switch Function: On-Mom, Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Screw Terminal
Actuator Type: Side Rotary, Roller
Ingress Protection: IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 24 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3SE51120CH24 Siemens
Description: SWITCH LIMIT DPST 6A 125V, Packaging: Box, Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: DPST-NO/NC, Switch Function: On-Mom, Off-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: Screw Terminal, Actuator Type: Side Rotary, Roller, Ingress Protection: IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 24 V.