Produkte > SIEMENS > 3SE52120BC051CA0
3SE52120BC051CA0
3SE52120BC051CA0 Siemens
6205559fb221e09a71a1aa6564889ae5eab503da.pdf
Hersteller: Siemens
Description: LIMSW ,METAL, PLUNGER,1NO+1NC,SL
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: DPST-NO/NC
Switch Function: On-Mom, Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Screw Terminal
Actuator Type: Round (Pin Plunger)
Operating Force: 2039gf
Ingress Protection: IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating - AC: 120 V
Voltage Rating - DC: 24 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3SE52120BC051CA0 Siemens
Description: LIMSW ,METAL, PLUNGER,1NO+1NC,SL, Packaging: Box, Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: DPST-NO/NC, Switch Function: On-Mom, Off-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: Screw Terminal, Actuator Type: Round (Pin Plunger), Operating Force: 2039gf, Ingress Protection: IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Voltage Rating - AC: 120 V, Voltage Rating - DC: 24 V.