Produkte > SIEMENS > 3SE52120LD03
3SE52120LD03
3SE52120LD03 Siemens
78e3d7d06c36de6a5af5fdf87582f0cbd6e71cdd.pdf
Hersteller: Siemens
Description: SWITCH LIMIT 3PST 6A 120V
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC)
Switch Function: On-Mom, Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Screw Terminal
Actuator Type: Roller Plunger
Operating Force: 2039gf
Ingress Protection: IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 120 V
Voltage Rating - DC: 24 V