Produkte > SIEMENS > 3SE52120LE10
3SE52120LE10
3SE52120LE10 Siemens
c89201e683fa71a7aecd78df7c4ce5873743a901.pdf
Hersteller: Siemens
Description: SWITCH LIMIT 3PST 6A 120V
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC)
Switch Function: On-Mom, Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Screw Terminal
Actuator Type: Top Rotary, Roller
Operating Force: 1020gf
Ingress Protection: IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating - AC: 120 V
Voltage Rating - DC: 24 V