Produkte > SIEMENS > 3SE52120PC05
3SE52120PC05
3SE52120PC05 Siemens
f6257b52bc28f973959971d1ed617aed3c0c1683.pdf
Hersteller: Siemens
Description: LIMSW,METAL,RND PLUNGER,2NO+1NC,
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: 3PST-2NO/1NC
Switch Function: On-Mom, Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Screw Terminal
Actuator Type: Round (Pin Plunger)
Operating Force: 2039gf
Ingress Protection: IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating - AC: 120 V
Voltage Rating - DC: 24 V