Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > 3SMC60CA BK PBFREE
3SMC60CA BK PBFREE
3SMC60CA BK PBFREE Central Semiconductor Corp
3SMC5.0CA_THRU_3SMC170CA.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMC
Packaging: Bulk
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 31A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V
Supplier Device Package: SMC
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 96.8V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3SMC60CA BK PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMC, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 31A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V, Supplier Device Package: SMC, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 66.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 96.8V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No.