Produkte > SIEMENS > 3SU11501BA201CA0
3SU11501BA201CA0
3SU11501BA201CA0 Siemens
3SU11501BA201CA0_datasheet_en-3260514.pdf
Hersteller: Siemens
Pushbutton Switches PUSHBUTTON, PUSH PULL RED, MH CAP O40MM
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3SU11501BA201CA0 Siemens
Description: PUSHBUTTON, PUSH PULL RED, MH CA, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 10A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: SPST-NC, Type: Standard, Switch Function: On-Off, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: Screw Terminal, Actuator Type: Round, Button, Mushroom, Ingress Protection: IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.30mm Dia, Color - Actuator/Cap: Red, Actuator Marking: No Marking, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 500 V, Voltage Rating - DC: 500 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 10A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: SPST-NC
Type: Standard
Switch Function: On-Off
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Screw Terminal
Actuator Type: Round, Button, Mushroom
Ingress Protection: IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.30mm Dia
Color - Actuator/Cap: Red
Actuator Marking: No Marking
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 500 V
Voltage Rating - DC: 500 V