Produkte > SIEMENS > 3SU11501BA201FA0
3SU11501BA201FA0
3SU11501BA201FA0 Siemens
e5c744f2672c8c9006a091b2989907912a3d24b3.pdf
Hersteller: Siemens
Description: MUSHROOM PUSHBUTTON. 40MM. RED
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 10A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: DPST-NO/NC
Switch Function: On-Off, Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Screw Terminal
Ingress Protection: IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.30mm Dia
Voltage Rating - AC: 500 V
Voltage Rating - DC: 500 V
Reset Operation: Pull
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3SU11501BA201FA0 Siemens
Description: MUSHROOM PUSHBUTTON. 40MM. RED, Packaging: Box, Current Rating (Amps): 10A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: DPST-NO/NC, Switch Function: On-Off, Off-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: Screw Terminal, Ingress Protection: IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.30mm Dia, Voltage Rating - AC: 500 V, Voltage Rating - DC: 500 V, Reset Operation: Pull.