Produkte > SIEMENS > 3SU11530AB501BA0
3SU11530AB501BA0
3SU11530AB501BA0 Siemens
019e47a6e659acda9c71172e39e41e20704a2b8a.pdf
Hersteller: Siemens
Description: ILLUMINATED PUSHBUTTON, MOM, BLU
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 10A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: SPST-NO
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Screw Terminal
Illumination Type, Color: LED, Blue
Illumination Voltage (Nominal): 110 VAC
Actuator Type: Round, Button
Ingress Protection: IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.30mm Dia
Color - Actuator/Cap: Blue
Voltage Rating - AC: 500 V
Voltage Rating - DC: 500 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3SU11530AB501BA0 Siemens
Description: ILLUMINATED PUSHBUTTON, MOM, BLU, Packaging: Box, Current Rating (Amps): 10A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: SPST-NO, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: Off-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: Screw Terminal, Illumination Type, Color: LED, Blue, Illumination Voltage (Nominal): 110 VAC, Actuator Type: Round, Button, Ingress Protection: IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.30mm Dia, Color - Actuator/Cap: Blue, Voltage Rating - AC: 500 V, Voltage Rating - DC: 500 V.