Produkte > BUSSMANN / EATON > 400NHG3B-690
400NHG3B-690
400NHG3B-690 Bussmann / Eaton
bus-iec-ds-720109-nh690vfuselinks.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Industrial & Electrical Fuses 400AMP 690V gG SIZE 3 DUAL IND
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 400NHG3B-690 Bussmann / Eaton
Description: FUSE SQUARE 400A 690VAC RECT, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.953" L x 2.953" W x 3.071" H (75.00mm x 75.00mm x 78.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 400A, Mounting Type: Requires Holder, Approval Agency: CE, VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Voltage Rating - AC: 690 VAC.
Weitere Produktangebote 400NHG3B-690
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
400NHG3B-690 Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division bus-iec-ds-720109-nh690vfuselinks.pdf Description: FUSE SQUARE 400A 690VAC RECT
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.953" L x 2.953" W x 3.071" H (75.00mm x 75.00mm x 78.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 400A
Mounting Type: Requires Holder
Approval Agency: CE, VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Voltage Rating - AC: 690 VAC