400PJ30-7 Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 400A 415V AC TYPE J
Packaging: Bulk
Part Status: Active
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 1.496" Dia x 4.331" L (38.00mm x 110.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 400A
Mounting Type: Bolt Mount
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: BS, CE, EAC
Voltage Rating - AC: 415 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 400PJ30-7 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 400A 415V AC TYPE J, Packaging: Bulk, Part Status: Active, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 1.496" Dia x 4.331" L (38.00mm x 110.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 400A, Mounting Type: Bolt Mount, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: BS, CE, EAC, Voltage Rating - AC: 415 VAC.
Weitere Produktangebote 400PJ30-7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
400PJ30-7 400PJ30-7 Hersteller : Bussmann / Eaton Industrial & Electrical Fuses 400AMP 415VAC TYPE J